Harjoitusajat

Harjoitusajat

Mikkelin Judon harjoitukset järjestetään Wisa-areenalla Mikkelin Pursialassa.

Katso harjoitusalueetwisapohja.

Harjoitusajat syksy 2016

MUKSUJUDO

perjantai klo 17:30-18:30 (alueet 1 ja 2)
Kurssi 2016-2017 alkaa pe 9.9. klo 17.30 – lue lisää ryhmän omalta sivulta

Muksujudo »

HUOM! Ilmoittautumiset Tiina Kantanen, tiina.kantanen[a]mikkelinjudo.fi

Vetäjä(t): Jani Räisänen, jani.raisanen[a]mikkelinjudo.fi


PERUSKURSSI (judon alkeet 7 – 12v)

maanantai klo 17:30-18:30 (alueet 1 ja 2)
keskiviikko klo 17:30-18:30 (alueet 1 ja 2)
Kurssi 2016-2017 alkaa ma 5.9. – lue lisää ryhmän omalta sivulta

Vetäjä(t): Raimo Reinikainen Gsm 044 544 2273, raimo.reinikainen[a]mikkelinjudo.fi


 JATKOJUNIORIT

tiistai klo 17:30-19:00 (alueet 1 ja 2)
torstai klo 17:30-19:00 (alueet 1 ja 2)

Harjoitukset kausi 2016-2017 alkavat ti 6.9. – lue lisää ryhmän omalta sivulta

Vetäjä(t): Jiri Kaplas, jiri.kaplas[a]mikkelinjudo.fi


HARRASTERYHMÄ

tiistai klo 19-20.30 (alue 2)
torstai klo 19-20.30 (alue 2)

Harjoitukset kausi 2016-2017 alkavat ti 6.9.

Vetäjä(t): Tomi Kuparinen Gsm 040 675 4676, tomi.kuparinen[a]mikkelinjudo.fi


KILPA

Ohjatut harjoitukset 2016-2017

maanantai klo 18.30 – 20:00 (alueet 1 ja 2)
keskiviikko klo 18:30 – 20:00 (alueet 1 ja 2)
perjantai klo 18:30 – 20.00 (alueet 1 ja 2)
sunnuntai klo 18:00 – 19:30 (alueet 1 ja 2)

Harjoitukset käynnissä non-stop

Vetäjä(t): Alain Calderin Gsm 0400 290636, alain.calderin[a]mikkelinjudo.fi


PERUSAIKUISET (judon alkeet yli 13v)

Seuraava aikuisten peruskurssi alkaa to 1.9. klo 19 -lue lisää ryhmän omalta sivulta –Aikuisten peruskurssi»

tiistai klo 19:00-20:30 (alue 1)
torstai klo 19:00-20:30 (alue 1)

Vetäjä(t): Kimmo Töttölä Gsm 044 794 2094, kimmo.tottola[a]mikkelinjudo.fi


KUNTOJUDO AIKUISET

tiistai klo 19:00-20:30 (alue 1)
torstai klo 19:00-20:30 (alue 1)

Harjoitukset ovat alkaneet elokuun alusta

Vetäjä(t): Kts. Peruskurssi aikuiset


SOVELLETTU JUDO

Ohjatut harjoitukset syyskaudella 2016 alkavat torstaina 8.9. klo 18

torstai klo 18-19 (alue 2)
Vetäjä(t): Jukka Tarkiainen Gsm. 050 570 8663, jukka.tarkiainen[a]mikkelinjudo.fi


OPISKELIJAT

tiistai klo 8:15 – 9:45 (alue 1)
torstai klo 8:15 – 9:45 (alue 1)
Vetäjä(t): Omatoimiset treenit